Afgelopen zondag speelden de dames van Manderveen VR1 de derby tegen TVC ’28. De spanning zat er goed in, want de eerste helft werd er paniekvoetbal gespeeld. Beide teams wisten weinig te creëren en het spel verplaatste zich continue van de ene naar de andere helft, zonder resultaat. Maar Manderveen gaf niet thuis en wist na dertig minuten het eerste doelpunt te maken. Na een goede voorzet van Annemiek Bonke wist spits Guuske Reinerink de bal langs de Tubbergse keepster te spelen en was de stand 1-0. Niet veel later kreeg TVC een penalty mee. In eerste instantie stopte keepster Annemiek Sluizeman het schot, maar een alerte tegenstander wist de bal vervolgens alsnog binnen te tikken. De stand was 1-1 en dat bleef in de tweede onveranderd. Tijdens de rust had Manderveen zich duidelijk herpakt en in de tweede helft kwam een ongekende vechtlust naar boven waardoor ze niet per se beter gingen voetballen, maar wel keihard hebben gevochten om in ieder geval niet op achterstand te komen. Er werden enkele kansen gecreëerd door onze dames, maar ook TVC gaf zich niet zomaar gewonnen. Met deze gelijkspel was een puntje in de pocket en dat was gelukkig voldoende om de eerste plek te behouden. Volgende week spelen de dames uit tegen SDC’12 VR1.